Rok na Myjave

Rok na Myjave

Termín: 07.9.2016

ROK NA MYJAVE

Už tradične sa koniec leta a začiatok jesene sa v Centre sociálnych služieb – Jesienka Myjava nesie v duchu príprav na stretnutie klientov zariadení sociálnych služieb, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja. Nebolo to inak ani v tomto roku a v stredu 07.09. sa v CSS – Jesienka Myjava skutočne konalo takéto stretnutie, tentoraz na tému ROK NA MYJAVE. 

Okrem domácich klientov naše pozvanie prijali klienti CSS DOMOV JAVORINA Bzince pod Javorinou, CSS – SLOVEN  Slavnica, CSS Nová Bošáca  a DSS Zemianske Podhradie. Pozvali sme aj deti z Materských škôl v Myjave, našich blízkych susedov, s ktorými susedí naše zariadenie. Sme veľmi radi, že naše pozvanie prijali aj hostia: vedúca odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci TSK – Mgr. Elena Štefíková, MPH, starostka obce Košariská a poslankyňa VÚC – Mgr. Anna Abramovičová, zástupca primátora Mesta Myjava – Ing. Rastislav Kostelný, ako aj riaditelia už spomínaných zariadení – RNDr., PhDr. Martina Mutalová, PhD., Mgr. Dana Peterková, Mgr., Ing. Roman Krbata, PhD.

ROK NA MYJAVE sme začali na tradičnej zabíjačke, kde sa súťažilo v plnení klobás do konzervy. Pokračovali sme Veľkou nocou, kde si všetci mohli vyskúšať maľovanie kraslíc a prácu s keramickou hlinou. Keďže Myjava je známa svojimi folklórnymi slávnosťami, tie nesmeli chýbať ani u nás a tak sme hostí privítali na Folklórnych slávnostiach v Jesienke. Privítali nás speváci z CSS – Jesienka. Každý hosť si s nimi rád zaspieval tu svoju obľúbenú pieseň, tancoval sa klobúkový tanec, odmenou bol chlieb so slivkovým lekvárom. Po presune k Tradičnému jarmoku v Jesienke nás čakal sváko Ragan z Brezovej, ktorý na myjavskom jarmoku predával „podešvy“ a nesmeli chýbať aj „kolotočári“ so strelnicou. Tu si mohli všetci vyskúšať svoju šikovnosť v hádzaní šípok, v streľbe zo vzduchovky. A keďže záver roka sa nesie tradične v duchu vianočnom, nemohli Vianoce chýbať ani v našom programe. Ich súčasťou je samozrejme betlehem, koledy, výroba vianočných ozdôb a toto všetko bolo aj u nás.

Celé podujatie sa konalo v areáli CSS – Jesienka Myjava, ktorý je pomerne rozsiahly a preto po dlhej prechádzke dobre všetkým padol spoločný obed. Po obede sa konalo vo veľkej jedálni nášho zariadenia posedenie pri hudbe, kde si všetci spoločne zaspievali, posedeli a porozprávali sa so svojim známymi, prípadne nadviazali nové priateľstvá.  Akcia sa niesla vo veľmi príjemnom duchu, počasie bolo úžasné a pri rozlúčke sme sa tešili na budúcoročné stretnutie, ktoré by bolo už štvrté v poradí.

Autor: PhDr. Hana Feriancová, riaditeľka CSS – Jesienka Myjava

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac December 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31