Karnevalová zábava

Karnevalová zábava

Termín: 24.02.2017

KARNEVAL 2017

Čas veselíc, fašiangov a veselej zábavy v tomto období vrcholí a preto sa aj v Centre sociálnych služieb - Jesienka Myjava (CSS – Jesienka), ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), 24.02.2017 o 17,00 hod začal KARNEVAL, ktorý má v zariadení už dlhoročnú tradíciu.  

Už niekoľko dní sa klienti a zamestnanci začali pripravovať na zábavu. V rámci aktivít  pripravovali masky, samozrejme „s najvyšším stupňom utajenia“, nakoľko každý chcel svoju masku ukázať až priamo na zábave. Keď nastal deň D, už od rána bol v zariadení čulý ruch. Kuchárky pripravovali fašiangové šišky, klienti spolu so sociálnymi pracovníčkami pražili Božie milosti, ktoré poznáme aj pod názvom Fánky. Ergoterapeutky, s klientmi a  s ostatnými zamestnancami robili posledné práce na príprave masiek.

V podvečer už bolo všetko pripravené a karneval sa mohol začať. Do tanca a pre zábavu nám aj tento rok hrala živá hudba, no tento rok už to nebolo DUO, ale kapela sa rozšírila o skvelého bubeníka, takže sme klientom predstavili našich kamarátov TRIO Marián, Jožko a Lucas. Karneval sa začal sprievodom, v ktorom sa všetky masky predstavili. Postupne sa masky predstavovali aj jednotlivo. Videli sme Troch mušketierov s prelátom, Čajové vrecúško so šálkou, Kominára Čierne šťastie, Krála Kvetoslava, Vílu Jesenku, Šaša Rudolfa, Kata, Strašiaka, Lesnú jahodu, Mexičana, Vranu Kláru, Pipi dlhú pančuchu, Vodníka Čľupka, Mníšky, Muchu, Trojhlavého draka, Medzinárodný zlet bosoriek, Anejlov. Zábava sa niesla v príjemnej atmosfére. Po odmaskovaní masiek a predstavení účinkujúcich boli všetky masky odmenené sladkou odmenou. Keďže sa všetci dobre zabávali, tancovali sme až do 22,00 hod.

Zamestnanci CSS – Jesienka Myjava sú radi, že sa im podarilo vytvoriť výbornú príležitosť pre stretnutie a zábavu klientov. Určite v tomto úsilí bude CSS – Jesienka Myjava pokračovať aj v budúcnosti.

Autor: PhDr. Hana Feriancová, riaditeľka CSS – Jesienka Myjava

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac Apríl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30